Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 23 lip 2011, o 11:04 
Bratnia dusza

Imię: Paweł
Skany bonów z KWK Niwka Modrzejów
Bon Żywnościowy:
Obrazek

Bon na mleko:
Obrazek

Oraz skan kartki papieru firmowego:
Obrazek

Ostatnio edytowano 17 lis 2019, o 07:08 przez veno, łącznie edytowano 2 razy

Post Napisane: 20 sie 2011, o 16:09 

Coś ubywa tych resztek kopalni. Rozbierają ten kompleks przy K2.

Post Napisane: 20 sie 2011, o 19:54 

Imię: W.
Apropos wznowienia wydobycia w Niwce. Wniosek o wydanie na koncesji na wydobycie węgla został złożony jakiś czas temu. Natomiast na wydobycie nie zgadzają się władze Jaworzna.
http://www.jaw.pl/video/show/11004
http://www.ezaglebie.pl/zaglebie/sosnow ... a-kopalni/

Post Napisane: 21 sie 2011, o 07:35 

I mam nadzieję, że nie ruszy wydobycie tym sposobem.

Post Napisane: 21 sie 2011, o 12:03 

Imię: tomek
Jak sobie przypomne ta sciane pod szybem ""wschodnim"ktora zbroilismy,a po miesiacu ja zamulono,razem z nowiutkim kombajnem i sekcjami,to szlag mnie trafia a temu typowi ktory tak zadecydowal to otworzylbym klape na K-1 i tam go wsadzil!Na Wschodnim byl i szyb i wentylator o duzej wydajnosci,most samowyladowczy i cala infrastruktura do eksploatacji z podsadzka i wszystko psu w d... niewspominajac o ludziach.Nikt kto nigdy nie narobil sie na dole,przy wydobyciu tego nie zrozumie,i zlatwoscia podpisze kazdy kwit pt."do likwidacji"

Post Napisane: 21 sie 2011, o 12:15 

joshua napisał(a):
I mam nadzieję, że nie ruszy wydobycie tym sposobem.

Pewnego czasu jak Sobieski otwierał nowe pole, sprzeciwili się temu mieszkańcy, ale jak Sobieski zrobił listę osób które zostaną zwolnione w związku z tym że nowe pole nie zostanie otwarte więc będzie konieczna redukcja etatów, to mieszkańcy doznali olśnienia i jeden chwili zmienili swoje zdanie :D

A podejście władz Jaworzna typowo polskie: "ja nie wezmę to inny też nie weźmie", co im zależy? I tak nie ma znaków żeby ktoś reaktywował Kantego, a tak to tylko wodę z niego trzeba pompować.

Post Napisane: 21 sie 2011, o 20:23 

Tylko co Jaworzno zyska na tym interesie? Wykopać dziurę to nie jest problem.

Post Napisane: 21 sie 2011, o 23:45 

Imię: Dawid
Jak to co? Miejsca pracy! Przecież osoby z Jaworzna też będą pracowały na tym zakładzie.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 22 sie 2011, o 04:33 

Te miejsca pracy to raczej w Sosnowcu. A co z terenami inwestycyjnymi w Jaworznie? Kto będzie zainteresowany placem z czynną ścianą na zawał poniżej? Kto będzie remontował obwodnicę, domy i bloki, gdy pojawią się szkody? Te nowe jak i te ruszone z płytkiego wydobycia? Czy firma jest przygotowana na pokrycie szkód jakie wyrządzi?

Post Napisane: 22 sie 2011, o 08:40 

Każda firma zainteresowana wydobyciem założe się że będzie sie musiała zobowiazac na pokrywanie szkod gorniczych tak samo jak NWR Karbonia w Dębieńsku.A szkody górnicze dla firm górniczych to jest tylko drobna cześć wydatkow kazdej gorniczej firmy obił omi sie kiedyś o uszy ze nawet nie 5%...

Post Napisane: 22 sie 2011, o 13:11 

Każda kopalnia jest zobowiązana do pokrywania szkód górniczych powstałych na terenie górniczym kopalni. Poza tym każdy obiekt na powierzchni jest zaliczony do danej kategorii, więc kopalnia ma dokładnie narzucone gdzie jakie roboty może prowadzić (np. ściana tylko z podsadzką) lub jest wyznaczony filar ochronny dla danego obiektu i tam nie może prowadzić żadnych robót.
Jak już napisał Cinek, kopalnia pokrywa szkody wyrządzone eksploatacją.
Zwłaszcza że jest to firma zagraniczna będzie tam wszystko robione z głową, a nie jak to u nas ma miejsce :)
Poza tym jak będą przyjęcia to na pewno nikt nie będzie patrzył czy jesteś z Jaworzna czy z Sosnowca, tylko na to jakie masz uprawnienia, kwalifikacje i staż :)

Post Napisane: 22 sie 2011, o 14:15 

Z czasem zobaczymy czy to fedrowanie pod osiedlami, obwodnicami, terenami inwestycyjnymi, zakładami pracy będzie tak kolorowe i zrobione z głową. Ciekawe ile ta kopalnia pofedruje.

Post Napisane: 22 sie 2011, o 15:02 

O ile wogóle ruszy :) Bo w tym kraju to cieżko wogóle coś konkretnego wybudować...

Pod osiedlami jak by jechali to na pewno z podsadzką (co nie mówię że szkód nie będzie bo ściany się rysować zapewne będą), większe zakłady pracy o dużej infrastrukturze na pewno mają pod sobą wyznaczony filar ochronny, nie wiem jak jest z obwodnicami, ale pod autostradami z tego co pewnego czasu widziałem na mapach jednej z kopalń, były wyznaczone filary ochronne.

Post Napisane: 22 sie 2011, o 16:10 

Pod autostradami oficjalnie ma być filar ochronny jakis czas temu nawet był artykuł ze ktoras z kopaln KW straciła potezne ilosci zasbów przez budowe autosrady ale czy naprawde zsotawiaja filar to juz nie wiadomo hehe

Post Napisane: 22 sie 2011, o 16:44 

Ale to nie jest autostrada, tylko czteropasmówka. Nawet roku nie ma. Wokół niej są tereny inwestycyjne. Tuż obok osiedle domów jednorodzinnych i bloki. Ciekaw jestem czy spółce opłaci się pchać piach na dół. Bo ja słyszałem, że koncesję chcieli na wybieranie z zawałem.

Post Napisane: 22 sie 2011, o 17:57 

Imię: W.
Przy likwidacji Paryża oprócz piasku używano też odpadów paleniskowych. Zaraz obok jest El. Jaworzno 2 i 3, do tego Łagisza, EC Będzin, więc źródło w miarę taniego wypełnienia też jest. Nikt by nie chciał żeby mu pod domem ziemia skakała i szybko się zapadała. Efekt widać teraz Karbiu. Ciekawe czy powodem jest wydobycie węgla czy płytkie wydobycie rud cyku i ołowiu.

Post Napisane: 22 sie 2011, o 18:38 

Jeśli by szło tylko z zawałem to nie było by mowy, żeby pod osiedlami i drogami wybierać takim systemem, chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego :)

Post Napisane: 22 sie 2011, o 20:13 

Ubiegający się o koncesję określił sposób wydobycia z zawałem. I taka metoda jest najtańsza i wysoce szkodliwa dla miasta pod którym prowadzone jest wydobycie. Śmiem twierdzić, że ten podmiot chce najniższym kosztem wydobyć, później drożej sprzedać i najszybciej zniknąć. Niestety w wielu branżach tak wyglądało 'zainteresowanie' się polskimi potencjałami przez obce firmy.

Post Napisane: 22 sie 2011, o 23:28 

Imię: Dawid
Dobrze, ale tutaj chodzi o reaktywację zakładu i miejsca pracy. Nie mogą se od tak po centrum wywalić wszystkiego na zawał. Są regulujące to przepisy. Kopalnie chętnie też współpracują. Przecież Budryk znajomemu sam zafundował fundament za 100.000zł żeby dom nie uległ uszkodzeniom w wyniku prowadzenia eksploatacji na zawał. Wszystko idzie zrobić. Sprawa druga, ale % terenów pod wydobycie jest na terenie zabudowanym? Oni chcą głównie pod lasami wybierać z tego co się orientuję. A podsadzka, to też kamień. Więc mieli by z głowy zwałowanie nawet. Głupotą jest opór Jaworzna. Wiadomo, chodzi o te podatki o nic więcej. Przepisy regulują co gdzie można jak wydobyć.

Co do filarów. Budowa A4 skróciła życie Wirka o kilka lat. Nie tylko jego. Wszystkich kopalń przez pola których przebiega A4.

Co do Karbia. To nie jest tylko wina kopalni. W dużej mierze zarządcy olewają wszystko, niedogrzewając budynki, zagrzybiając je, zawilgacając. To wszystko ma wpływ na stan budynku. Jak nie ma drzwi wejsciowych nawet to w zime ściany zacznie powoli rozsadzać. A potem się dziwią, że dom pęka. Jakos stare dobrze zbudowane niemieckie kamienice projektowane pod takie wydobycie, stoją i mają się dobrze.

Zobacz profil GG  

Post Napisane: 23 sie 2011, o 00:27 

Imię: tomek
Kolego Momotoro,tylko nie pisz ze mozna uzywac pylow dymnicowych do podsadzania wyrobisk,bo jeszcze to ktos kupi...Popierwsze jakosc osiadania tego specyfiku jest zadna(nawet w mieszaninie z piaskiem),robi sie galareta,a po drugie jest to tak toksyczne ze po dluzszym kontakcie,moglbys zjeezdzac bez lampy.Owszem jest to wykozystywane do wypelniania wyrobisk,ale tylko likwidowanych chodnikow,w ktorych nie przebywaja na stale ludzie.A robia to przewaznie druzyny ratownicze.I nie chodzi wcale o podsadzanie gorotworu,tylko o utylizacje odpadow,i zwiazane z tym pieniadze ktore placi wytworca tego odpadu dla kopalni.

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Kopalnie węgla i soli