Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Muzea i skanseny » Muzea i skanseny - Mazowieckie

Autor Wiadomość
 Post Napisane: 28 lis 2011, o 14:17 
Przyjaciel

Granica.
Pisałam już o cmentarzu wojennym znajdującym się w tej miejscowości, o ścieżce edukacyjnej i o pięknej okolicy tego miejsca. Jest tam zawsze cicho, mało turystów, gdy tylko opuści się auto, od razu odpoczywa się wdychając świeże powietrze.
Jeśli zwiedzanie zaczynamy od cmentarza wojennego idziemy ścieżką edukacyjną przez Rezerwat Granica „pod prąd”(zawsze jakoś tak wyszło nam iść ;)) i dojdziemy do Ośrodka Dydaktyczno- Muzealnego Granica.
Gdy byliśmy tam w 2008 roku muzeum niestety było zamknięte po wichurze która mocno dała się we znaki tej części Puszczy Kampinoskiej. Teraz jednak mogliśmy go zwiedzić.

Obrazek

Obrazek

Założycielami Ośrodka byli Jadwiga i Roman Kobendzowie. Małżeństwo które poświęciło się puszczy, jej bogactwu flory i fauny. Już oni sami są wspaniałą historią.
W środku znaleźć można informacje o Geologii Rezerwatu, różnorodność gatunków roślin ciekawie opisanych i obrazowo przedstawionych oraz zwierzęta żyjące w Puszczy Kampinoskiej. Co ciekawe zwierzaki nie są za szybą, można się dobrze przyjrzeć mieszkańcom Polskiego lasu.Jest tu też kawałek hostorii, znalezione w lasach przedmioty, części broni i inne. Muzeum jest malutkie, ale warto je zwiedzić, a bilet kosztuje grosze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wyjściu z budynku można przejść przez Aleję Dębów ( Aleja Tysiąclecia ) gdzie rosną dęby zasadzone przez znane osobistości polskiej polityki, sportu, kultury.
W pobliżu znajdziemy też mały skansen, wyglada on jednak w zasadzie jak opuszczone stare stodoły, przykryte folią, może się to zmieni w lecie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może ktoś ma jeszcze jakieś fotki z tego miejsca i okolic?.. Byłam pewna, że mam jeszcze sporo z lata 2008 i nie zagłębiałam się w szczegóły, a tu okazało się, że wtedy bardzo pobieżnie przyjrzałam się tamtemu miejscu. Ale jeszcze w zimie planujemy się tam wybrać na spacer, więc jeszcze zrobię jakieś fotki.
W każdym razie polecam serdecznie! Warto zobaczyć, poczytać, zwiedzić i poczuć klimat tego zakątka.

Post Napisane: 10 lut 2013, o 22:44 
Przyjaciel

Fotki z wczesnej jesieni 2012 :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 10 lut 2013, o 23:21 

Pochwały: 1
Imię: Karolina
O! Toż to szanowna pani Żmija Z.
Zapewne mało rozmowna była?

Post Napisane: 11 lut 2013, o 21:26 
Przyjaciel

Ano mało ;).. aczkolwiek spokojnie sobie odpełzła, mam szczęście często spotykać je na swojej drodze,ale staramy się kulturalnie nie wchodzić sobie w paradę :)

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Strona główna forum » Eksploracja » Muzea i skanseny » Muzea i skanseny - Mazowieckie