Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 15 cze 2014, o 11:00 

Imię: yanek
Na opuszczony ZWYKŁY szpital nie polecą gimbusy na fejsiku ;) Opuszczony psychiatryk, to jest to!
Pozdrowienia dla prawdziwych eksploratorów z kamerą zamiast latarki...

Post Napisane: 15 cze 2014, o 11:24 
Stalker

Imię: Klamra
rozumiem, że eksplorator z latarką zamiast kamery, nie jest prawdziwy?

po za tym, to nie było nagrywane kamerą, tylko aparatem. Lub ewentualnie handycamem.

Jest jeden powód dla których takich filmów większość ludzi nie ogląda. Jest za długi. I zbyt monotonny. 10 fotografii potrafi powiedzieć więcej o tym miejscu niż trzęsące się ujęcia z ręki nieumiejętnie z tego korzystające.
Jeśli chcecie robić video z takich miejsc, to poczytajcie w sieci o podstawowych zasadach filmowania i montażu. Nie jestem przeciwko robieniu video z wypraw. Jeśli będą strawne, z chęcią obejrzę :)
lilnew: Jak trzymasz kamere/aparat, postaraj się to robić stabilniej. Jak chcesz pokazać jakiś kadr, to wytrzymaj go w jednym miejscu chociaż 5 sekund. potem zrób Cięcie. Jeśli chcesz pokazać ruch, np. panoramowac, rób to też płynnie. Przeleć z lewej do prawej, wolniej, tak żeby widz zobaczył miejsce. i cięcie.
Poza tym, unikaj korzystania z epickich utworów filmowych do ubarwienia filmu. pomijam już, że to kradzież, bo nie bierze się cudzych kompozycji do tworzenia własnych dzieł.
Może się, zdarzyć, że YT wam zablokuje film, jeśli wytwórnia rości sobie ochronę praw autorskich.
pomijając już prawa autorskie. Ta muzyka na początku, kompletnie nie pasuje do tego co się dzieje w obrazku. Epicka filmowa muza, nad którą mogłyby być tak samo epickie ujęcia niczym z władcy pierścieni, a tu... ktoś robi kółka ręka trzymającą kamere. Ale plus, za to delikatne tło poźniej. Powiedzmy, że nadaje jakiś tam klimat miejscu. szkoda tylko, że też kradzione :P
No i długość. Niemiłosiernie się to ciągnie. Gdyby jeszcze były tam jakieś spektakularne przedmioty, lub miejsce byłoby zapierające dech w piersiach, to bym oglądał nawet te trzęsące się ujęcia. Ale tam wszytko wygląda tak samo. Więc fotografie odpowiednio skomponowane, były by bardziej adekwatne do tego miejsca niż nieudolny filmik.
Nie mówię CI tego złośliwie, ani nie chcę się wymądrzać. Rób nadal te filmy, ale pomyśl nad koncepcją. przemyśl, kadry, szwenki, a potem odpowiednio skomponuj przy montażu i będzie fajne :) Jeśli robisz zdjęcie, to pewnie zastanawiasz się patrząc w wyświetlacz aparatu, co widać w ramce, co chcesz pokazać i jak to wygląda. Przy filmowaniu jest dokładnie tak samo. Tylko obraz się rusza. Nie tylko świat zewnętrzny się rusza przy filmie, ale operator też. I on komponuje to swoimi oczami i rękami współgrając z otoczeniem. Myśl o tym następnym razem, jak będziesz filmował, a nie machaj reką dokładnie tam gdzie patrzysz oczami. bo to nie działa w ten sposób :P
Jeśli będziesz chciał jakiś wskazówek o zasadach filmowania i montażu, pogrzeb w sieci, albo możesz też spytać mnie. sam robię video, może nie na spektakularnym poziomie, ale znam to i owo ;P

pozdrawiam i powodzenia

Post Napisane: 15 cze 2014, o 11:32 

Yossarian napisał(a):
rozumiem, że eksplorator z latarką zamiast kamery, nie jest prawdziwy?

Prawie to miałem na myśli ;)
Poza tym, nie rozumiem dlaczego tyle narzekania z Twojej strony, chłopak się przecież napracował i nie przyszedł tutaj po krytykę, a po "łapki w górę czy też komentarza". Jeżeli nie widzisz tego jasnego przekazu pod tytułem, jestem cudowny i doskonały, to przykro mi i dalsza dyskusja nie ma sensu. O ile w ogóle miała kiedykolwiek sens.
Oby do zobaczenia w ciemnej piwnicy/tunelu przy świetle latarek!

Post Napisane: 15 cze 2014, o 12:43 

Imię: Dominik
Z tą długością filmików to jest różna sprawa. Bo ja osobiście chętnie obejrzę każdy, nawet gdyby miał 30 minut. Jeśli jest opatrzony fajną muzyką i dużo można na nim dostrzec, to naprawdę nie żałuje poświęconego czasu. Trzeba przy tym jednak pamiętać, że ja się eksploracją pasjonuję i praktycznie zajmuje mi to dużą część każdego dnia. Jeśli chcemy "łapki w górę i komentarze" od ludzi, którzy są tylko biernymi obserwatorami tego "fachu", to wideo jest, jak mówi Yossarian, za długie. Człowiek, który się tym nie interesuje ucieknie z krzykiem kiedy zobaczy długość filmiku.
Żeby była jasność, ja również montuję (chociaż to trochę za duże słowo) filmiki, które są z reguły dosyć długie. Sam też dopiero się tego uczę, dlatego moja wypowiedź była z perspektywy odbiorcy ;)

Co do latarek. Ja noszę jedną zawsze przy sobie. Po prostu nigdy nie wiem, czy jadąc samochodem nie zauważę jakiegoś tajemniczego miejsca, do którego od razu podjadę. A wtedy źródło światła może okazać się niezbędne. Przez brak latarki chłopaki stracili naprawdę fajne piwnice.

Odchodząc od tematu. Yossarian, czy Twój nick ma coś wspólnego z twórczością Josepha Hellera? ;)

Post Napisane: 15 cze 2014, o 22:49 
Stalker

Imię: Klamra
yanek napisał(a):
Poza tym, nie rozumiem dlaczego tyle narzekania z Twojej strony, chłopak się przecież napracował i nie przyszedł tutaj po krytykę, a po "łapki w górę czy też komentarza".

Mam klaskać, tylko z tego powodu, że ktoś się napracował? co za bezsens... To jest niestrawne.
Jak wielki reżyser zrobi film za 100 milionów dolarów, ale jest totalną porażką (bo jest takich dużo ostatnio) to mam klaskać w kinie tylko dlatego, że wykonali kawał roboty i film powstawał w pocie czoła? Oprócz tego, że ktoś się napracuje i wyda na to kasę, to jeszcze musi być dobre. Obojętnie, czy to amatorskie czy profesjonalne.
A po łapki w góre, to na Fejsika Niech idzie. Tam Gimbaza się masturbuje samym sobą.
Moja krytyka, była mam nadzieję konstruktywna. Nie chciałem go besztać, tylko pomóc :) i uświadomić :P Nie może być tak, że jest tylko kciuk w górę, bo ludzie się kąpią w narcyźmie.
Musi istnieć kciuk w dół :)

Sherm napisał(a):
...czy Twój nick ma coś wspólnego z twórczością Josepha Hellera?

Jasne :) "Paragraf 22" To moja ulubiona książka. Na równi z "Wilkiem Stepowym" Hermanna Hessego ;)

Post Napisane: 16 cze 2014, o 15:20 

Yossarian napisał(a):
Mam klaskać, tylko z tego powodu, że ktoś się napracował? co za bezsens... To jest niestrawne.
[...]
A po łapki w góre, to na Fejsika Niech idzie. Tam Gimbaza się masturbuje samym sobą.
Moja krytyka, była mam nadzieję konstruktywna. Nie chciałem go besztać, tylko pomóc :) i uświadomić :P Nie może być tak, że jest tylko kciuk w górę, bo ludzie się kąpią w narcyźmie.
Musi istnieć kciuk w dół :)

O to mi mniej więcej chodzi, chyba tutejsi użytkownicy to nie cel dla takich produkcji "filmowych"? Wystarczy, że pan reżyser zaśmieca swoją twórczością forgotten, który IMHO powoli upada właśnie przez takie coś. Osobiście nienawidzę relacji "filmowych" z miejsc i czasami nie mogę się powstrzymać przed komentarzem. Zawsze mogło być gorzej, nie ma to jak pokaz slajdów na YT z genialnym podkładem muzycznym... ;)

Post Napisane: 29 lip 2014, o 07:44 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
Dalsze postępy w pracach remontowo-renowacyjnych,to niesamowita "dziubanina" bo czas leci a efekty
przychodzą powoli.
Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 167.16 KiB | Przeglądane 541 razy ]

Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 158.98 KiB | Przeglądane 541 razy ]

Załącznik:
3.JPG
3.JPG [ 212.25 KiB | Przeglądane 541 razy ]

Załącznik:
4.JPG
4.JPG [ 174.24 KiB | Przeglądane 541 razy ]

ta strona czeka na swoją kolej
Załącznik:
5.JPG
5.JPG [ 185.56 KiB | Przeglądane 541 razy ]

Załącznik:
7.JPG
7.JPG [ 184.03 KiB | Przeglądane 541 razy ]

przy podjezdzie już widać efekty
Załącznik:
6.JPG
6.JPG [ 175.25 KiB | Przeglądane 541 razy ]

choć portal wejściowy jeszcze czarny
Załącznik:
8.JPG
8.JPG [ 176.31 KiB | Przeglądane 541 razy ]

jeden gospodarczy
Załącznik:
9.JPG
9.JPG [ 198.68 KiB | Przeglądane 541 razy ]

a może kiedyś stróżówka..

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 29 lip 2014, o 12:25 

Imię: Piotr
Jeżeli mnie pamięć nie myli,to ta "strożowka" była kostnicą.
A teraz pytanie: wie ktoś co tam będzie w tym budynku jak go już kiedyś skończą remontować?

Post Napisane: 29 lip 2014, o 14:30 
Przyjaciel

Pochwały: 1
Imię: Henryk.
Tubylec napisał(a):
Jeżeli mnie pamięć nie myli,to ta "strożowka" była kostnicą.
A teraz pytanie: wie ktoś co tam będzie w tym budynku jak go już kiedyś skończą remontować?

Bardzo możliwe,wszak przy każdym szpitalu jest.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Post Napisane: 29 lip 2014, o 15:15 

Imię: Andrzej
Cytuj:

Prawdopodobnie dom opieki, albo coś w tym stylu.

Post Napisane: 31 maja 2015, o 13:37 

https://www.youtube.com/watch?v=M_auFmAkvK4

Post Napisane: 3 lut 2016, o 10:50 

Imię: Asia
Podczas wizyty tutaj szpital ten przemawiał do nas pomrukami, stukami, głosami osób spacerujących po korytarzach, których nie było... Trudno mi nawet opisać to, co czułam zaglądając do opuszczonych sal - opowiem więc zdjęciami.
marzec 2013.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://www.fotopasjon.eu/
https://www.facebook.com/Fotopasjon

Post Napisane: 16 mar 2016, o 18:13 

Remont trwa od tyłu. Mają też zburzyć wtórne dobudówki.

Post Napisane: 5 kwi 2016, o 02:13 
Bratnia dusza

Imię: Grzegorz
No, no :)
Obrazek

Obrazek

Post Napisane: 10 kwi 2016, o 22:16 
SAM Urbex

Imię: Maciek
Idzie tam jeszcze wejść, mniej lub bardziej legalnie?

Mój Instagram
Rock And Roll Ain't Noise Pollution

Post Napisane: 10 kwi 2016, o 22:32 

Można sprobować porozmawiać z Panami budowlańcami.

Post Napisane: 11 kwi 2016, o 00:49 
Bratnia dusza

Imię: Grzegorz
Myślę że tak, płot tylko pokonać i zrobić to tak by ochroniarz nie widział :x

Dodaj do: Dodaj do Gadu-Gadu Dodaj do Grono.net Dodaj do Twitter Dodaj do Blip Dodaj do Flaker Dodaj do Pinger Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook Wypowiedź dla Gwar Wypowiedź dla Delicious Wypowiedź dla Digg Wypowiedź dla Google Wypowiedź dla Reddit Wypowiedź dla YahooMyWeb Śledzik Dodaj do Kciuk.pl Dodaj do Spinacz.pl Dodaj do Yam.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strona główna forum » Eksploracja » Obiekty nieprzemysłowe » Nieprzemysłowe - Śląskie » Nieprzemysłowe - Katowice