Zarejestruj    Zaloguj    Dział    Szukaj    FAQ

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 476 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Napisane: 19 sie 2013, o 00:56 
Moderator

Imię: Franz
Witam kolegów z działu "betonu i stali",

Mamy 10 wątków w Pozycji Pomorskiej. Napisaliśmy w dziale 4 567 mniej lub ciekawszych postów. Chciałbym, aby tych ciekawszych była zdecydowana większość. Wartością działu są bardzo dobre zdjęcia obiektów fortecznych i ich wyposażenia. O fortyfikacji jest wyjątkowo trudno rozmawiać bez ich fotograficznej prezentacji.

Zgodnie z regulaminem forum, możemy utworzyć nowy dział "Pozycja Pomorska - Pommernstellung". Na niemieckiej nazwie w tytule bardzo mi zależy, gdyż koledzy z Niemiec zazwyczaj wpisują w wyszukiwarkę historyczną nazwę pozycji.

Nowy dział nie może jednak powstać bez "ikonki". Procedura składania propozycji bez zmian. O wyborze ikony decyduje Zarząd forum.

Jeżeli są uwagi lub nowe propozycja, to przeczytam je z zainteresowaniem.

Auf...

Post Napisane: 19 sie 2013, o 10:05 
Administrator

Imię: Leszek
Dział techniczny - jestem za..

Pozycja Pomorska utworzona, można przenosić.

Post Napisane: 21 sie 2013, o 13:10 

Imię: Marek
Franz Aufmann napisał(a):
Dotyczy propozycji Mate z wątku viewtopic.php?f=377&t=18017&p=107629#p107629

Istnieje możliwość utworzenia działu czysto technicznego poświęconego rozwiązaniom technicznym niemieckiej fortyfikacji. Taki temat może być utworzony za zgodą Administratorów tego forum. Na forum zaistniały już wątki poświęcone zaporom przeciwpancernym dwojakiego typu. W dziale technicznym mogłyby zaistnieć wątki poświęcone rozwiązaniom ogrzewania schronów, wentylacji schronów lub stanowisk bojowych. Są to tematy dość obszerne wymagające wiedzy i chęci jej pogłębiania. W moim odczuciu, na taki dział jest zdecydowanie za wcześnie.

Jakie zdanie posiadają inni użytkownicy forum?

Auf...

Nigdy nie jest za wcześnie.

Cytuj:
Są to tematy dość obszerne wymagające wiedzy i chęci jej pogłębiania.

Wiedzę będziemy zdobywać. Zresztą poczytaj. Dyrekcja jest za.

le_szek napisał(a):

Post Napisane: 21 sie 2013, o 13:46 
Administrator

Imię: Leszek
Master napisał(a):
Wiedzę będziemy zdobywać. Zresztą poczytaj. Dyrekcja jest za.

le_szek napisał(a):

Ja mogę być za, ale decyzja czy taki dział jest potrzebny leży w gestii moderatorów działu.

Post Napisane: 21 sie 2013, o 15:13 
Bratnia dusza

Imię: Mateusz
Ja myślałem o dziale, gdzie znajdują się wątki dotyczące nie samych schronów a tylko elementów ich wyposażenia. Teraz jest tak zrobione, że informacje i zdjęcia jednej strzelnicy znajdują się w kilku wątkach. Odszukanie informacji jest kłopotliwe. A przecież w dziale technicznym można założyć wątek dotyczący tylko jednemu typowi strzelnicy obrony wejścia. Po pewnym czasie będziemy mieli swój własny Panzer- Atlas.

Kolejny dobry przykład. W wątku forty44 Pozycja Pomorska – Sępólno Wielkie - Południowy schron dowodzenia (viewtopic.php?f=391&t=17707&start=20) opisany jest zawór nadciśnieniowy. Jak później odszukać wśród wielu wątków te informacje?

Post Napisane: 21 sie 2013, o 17:26 
Moderator

Istnieje możliwość utworzenia działu czysto technicznego poświęconego rozwiązaniom technicznym niemieckiej fortyfikacji. Taki temat może być utworzony za zgodą Administratorów tego forum. Na forum zaistniały już wątki poświęcone zaporom przeciwpancernym dwojakiego typu. W dziale technicznym mogłyby zaistnieć wątki poświęcone rozwiązaniom ogrzewania schronów, wentylacji schronów lub stanowisk bojowych. Są to tematy dość obszerne wymagające wiedzy i chęci jej pogłębiania. W moim odczuciu, na taki dział jest zdecydowanie za wcześnie.

Jakie zdanie posiadają inni użytkownicy forum?

Auf...

W moim odczuciu, na taki poddział jest zdecydowanie za wcześnie. Każdy z uczestników może z własnej inicjatywy utworzyć wątek poświęcony tematyce fortyfikacji, rozumianej w bardzo szerokim zakresie. Obiekty forteczne i ich rozwiązania konstrukcyjne oraz wyposażenie dzieł jak najbardziej wpisuje się w ten zakres. Proponuję jednak zachować zasady przyjęte na forum. Aby utworzyć nowy poddział powinno być spełnione kryterium minimalnej ilości wątków. Chciałbym aby to kryterium było zachowane..

Mate napisał(a):
Kolejny dobry przykład. W wątku forty44 Pozycja Pomorska – Sępólno Wielkie - Południowy schron dowodzenia (viewtopic.php?f=391&t=17707&start=20) opisany jest zawór nadciśnieniowy. Jak później odszukać wśród wielu wątków te informacje?

Takich przypadków znam więcej. W kilku przypadkach wątki zostały wydzielone. Czasami powstaje małe "zamieszanie". Niektóre posty w wydzielonych tematach tracą sens. sklsk musiał dokonać korekty postów.

Wątek o zaworze nadciśnieniowym firmy Dräger zawsze może być wydzielony. Podaję link do wydzielonego tematu: viewtopic.php?f=377&t=18131 . Pozostaje do do decyzji warunek minimalnej ilość zdjęć w poście. Owiązujący do tej pory, może być trudny do spełnienia.

Auf...

Post Napisane: 21 sie 2013, o 17:46 
Bratnia dusza

Cytuj:
W moim odczuciu, na taki poddział jest zdecydowanie za wcześnie. Każdy z uczestników może z własnej inicjatywy utworzyć wątek poświęcony tematyce fortyfikacji, rozumianej w bardzo szerokim zakresie. Obiekty forteczne i ich rozwiązania konstrukcyjne oraz wyposażenie dzieł jak najbardziej wpisuje się w ten zakres. Proponuję jednak zachować zasady przyjęte na forum. Aby utworzyć nowy poddział powinno być spełnione kryterium minimalnej ilości wątków. Chciałbym aby to kryterium było zachowane..

Logiczne, muszą być określone zasady.

Cytuj:
W kilku przypadkach wątki zostały wydzielone. Czasami powstaje małe "zamieszanie". Niektóre posty w wydzielonych tematach tracą sens. sklsk musiał dokonać korekty postów.

Wątek o zaworze nadciśnieniowym firmy Dräger zawsze może być wydzielony. Podaję link do wydzielonego tematu: viewtopic.php?f=377&t=18131 . Pozostaje do do decyzji warunek minimalnej ilość zdjęć w poście. Owiązujący do tej może być trudny do spełnienia.

Widziałem wydzielony wątek. W tym układzie post forty44 stracił sens.

Post Napisane: 21 sie 2013, o 18:31 

Auf, wcześniej inaczej zinterpretowałem twojego posta. Uzupełnienie wszystko wyjaśnia. :brawa:

Post Napisane: 21 sie 2013, o 20:18 
Bratnia dusza

Imię: Piotr
I tak ze średnio śmiesznych różnic ''przepustowością'' i ''śrubowością'' po dodatkowych postach wyszedłem na ..........

Post Napisane: 21 sie 2013, o 23:57 
Moderator

Mate napisał(a):
Po pewnym czasie będziemy mieli swój własny Panzer- Atlas.

1. Bardzo proszę o zachowanie zdroworozsądkowego podejścia do tworzenia "własnego" atlasu pancerzy. Nie chciałabym, aby na FORUM pojawiły się nowe wątki z pierwszym postem:

Cytuj:
Niemiecki pancerz taki i taki i bach załącznik - kartka z Panzer-Atlas z 1942 roku.

Przykład mile widzianego wątku "własnego" atlasu pancerzy: viewtopic.php?f=377&t=18140&p=108506#p108506

2. W przypadku podawania informacji technicznych, proszę jednak o podawanie źródła z uwzględnieniem roku publikacji. Na forum zaistniały już przypadki cytowania informacji obarczonymi błędami z "wiarygodnego źródła". W ten sposób unikniemy wielu niepotrzebnych emocji. Do publikacji z końca zeszłego wieku podchodźmy życzliwie, ale z zachowaniem dystansu. W tamtych latach był bardzo ograniczony dostęp do archiwaliów.

3. Zachowajmy wzajemny szacunek i nie stosujmy przy krytycznych uwagach symboli wyrażających emocje a w szczególności: :rotfl3: To nie jest miłe dla piszących i czytających.

Auf...

pozdrawia i zyczy super atlasu pancerzy.

Post Napisane: 22 sie 2013, o 10:02 
Bratnia dusza

1. Bardzo proszę o zachowanie zdroworozsądkowego podejścia do tworzenia "własnego" atlasu pancerzy. Nie chciałabym, aby na FORUM pojawiły się nowe wątki z pierwszym postem:

Cytuj:
Niemiecki pancerz taki i taki i bach załącznik - kartka z Panzer-Atlas z 1942 roku.

Przykład mile widzianego wątku "własnego" atlasu pancerzy: viewtopic.php?f=377&t=18140&p=108506#p108506

Widziałem "wzorzec" postu do Panzer-Atlas. Postawiłeś wysoko poprzeczkę, chyba zbyt wysoko. Musimy dopracować się łatwiejszego szablonu do rozpoczęcia wątku. Jest legalna możliwość "obejścia" "wzorca" przez wstawienie 5 zdjęć. Należny wykonać dwa zdjęcia pancerza z obu stron i 3 zdjęcia szczegółów.

2. W przypadku podawania informacji technicznych, proszę jednak o podawanie źródła z uwzględnieniem roku publikacji. Na forum zaistniały już przypadki cytowania informacji obarczonymi błędami z "wiarygodnego źródła". W ten sposób unikniemy wielu niepotrzebnych emocji.

Bardzo praktyczne rozwiązanie.

Post Napisane: 22 sie 2013, o 15:13 

Mate napisał(a):
Widziałem "wzorzec" postu do Panzer-Atlas. Postawiłeś wysoko poprzeczkę, chyba zbyt wysoko.

Zdecydowanie za wysokie wymagania. Musisz na forum zaprosić pana Sadowskiego, Dudka lub Wesołowskiego. Może forty44 zaryzykuje ??

Mate napisał(a):
Musimy dopracować się łatwiejszego szablonu do rozpoczęcia wątku. Jest legalna możliwość "obejścia" "wzorca" przez wstawienie 5 zdjęć. Należny wykonać dwa zdjęcia pancerza z obu stron i 3 zdjęcia szczegółów.

Jak zwykle można znaleźć rozsądne rozwiązanie. Gołych zdjęć nie wypada wstawić na forum. Należny próbować pisać aufmannowe posty. :thumright:

Post Napisane: 22 sie 2013, o 17:16 
Bratnia dusza

Imię: Paweł
Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższymi postami, Może to taka moja przekorna natura, może inne spojrzenie na to czym jest forum.
Po co pisać tylko i wyłącznie 100% trafne posty. Rozbudowane, nie pozwalające w zasadzie nic dodać. Jest to informacja oczywiście bardzo potrzebna ale pozostająca tylko informacją.

Wątek, post, posiadający niedopowiedzenia luki, czy choćby nawet błędy, to wątek w którym można rozmawiać, dyskutować, snuć przypuszczenia i dochodzić do jakichś wniosków. Do tego służy forum.
Gdyby trzymać się ściśle zasady pełnej świadomości, wiedzy, to tak naprawdę wystarczyło by wyznaczyć po 2 osoby na dział jako autorytet i niech te osoby piszą, my będziemy czytać.

Ważne by osoba pisząca nie szła na łatwiznę, 3-4 zdjęcia i link do wikipedii lub innego artykułu. Trzeba wykazać troszeczkę zaangażowania.
To tak ogólnie o forum, nie tylko bunkrowy dział ;)

Post Napisane: 22 sie 2013, o 22:54 
Moderator

Mate napisał(a):
Widziałem "wzorzec" postu do Panzer-Atlas. Postawiłeś wysoko poprzeczkę, chyba zbyt wysoko.

Proszę tego postu nie traktować jako "wzorca". Jest to skopiowany post, który już zaistniał na forum. Poprawiłem literówki i prawdopodobnie zmieniłem tytułowe zdanie. Literówki to mój odwieczny problem z powodu niemieckiej klawiatury, w którą wyposażono mój komputerek. W przypadku pisania w języku polskim, pod klawiszami znajdują się inne znaki niż na klawiszu.

Wszystko uzależnione jest od inwencji piszącego, jego chęci poznania tematu i wolnego czasu.

sklsk napisał(a):
Ważne by osoba pisząca nie szła na łatwiznę, 3-4 zdjęcia i link do wikipedii lub innego artykułu. Trzeba wykazać troszeczkę zaangażowania.

:thumright:

Auf... pozdrawia

Post Napisane: 22 sie 2013, o 23:46 
Bratnia dusza

Cytuj:
Może forty44 zaryzykuje ??

Z takim ''Korektorem'' o niczym innym nie marzę :mrgreen: .

Post Napisane: 23 sie 2013, o 21:02 
Bratnia dusza

Mały post porządkowy (nie pierwszy - więc wygląda na to że jestem mało kontaktowy oraz jeszcze mniej przekonywający):

Stępina - Cieszyna (woj. podkarpackie) - schron kolejowy - wątek Fortyfikacje niemieckie do 1945 roku
Anlage Süd - Tunel schronowy w Strzyżowie - wątek Przeciwlotnicze
Anlage Mitte, Jeleń, schron dla pociągu sztabowego - wątek Przeciwlotnicze
Anlage Mitte, Konewka, schron dla pociągu sztabowego - wątek Przeciwlotnicze

Baterie nadbrzeżne Gdańska do demilitaryzacji (1919-20):

Gdańsk Stogi - Bateria Wiejska - wątek Przeciwlotnicze (to już niewytłumaczalne!)
Gdańsk - Westerplatte - Stanowisko dowodzenia artylerii nadbrzeżnej - Fortyfikacje polskie do 1939 roku (sam to uczyniłem a T-34 za... .emat).
Gdańsk-Brzeźno - pozostałości Baterii Wiejskiej - Dorfbatterie
Gdańsk-Brzeźno - Bateria Plażowa (Strandbatterie).

Powyższe do działu Zamki, twierdze - Pomorskie - nowy wątek Fortyfikacje Gdańska

Post Napisane: 23 sie 2013, o 22:50 

Cytuj:
Mały post porządkowy (nie pierwszy - więc wygląda na to że jestem mało kontaktowy oraz jeszcze mniej przekonywający):

W wątku "Gdańsk - Westerplatte - Stanowisko dowodzenia artylerii nadbrzeżnej" w dziale Fortyfikacje polskie do 1939 roku ktoś napisał:
Cytuj:
Podczas przygotowań do obrony WST na Westerplatte w 1939 roku obiekt uzbrojono i w powiązaniu z ogniem innych placówek przygotowano, pod nazwą placówka ''Fort'' do obrony przeciwdesantowej.

Słuszna uwaga. Stanowisko zostało adaptowane i włączone w "Plan obrony Westerplatte". Stanowiło jedno z jego ogniw. Mogło być uzbrojone dopiero podczas przygotowań do obrony w 1939 roku. Brało udział w walkach. Nie przesuwałbym tego wątku.

Post Napisane: 23 sie 2013, o 23:33 
Moderator

Cytuj:
Powyższe do działu Zamki, twierdze - Pomorskie - nowy wątek Fortyfikacje Gdańska

Rozumiem, że chodzi o przeniesienie wątków do działu "Zamki, twierdze - Pomorskie"?. Nie wiem tylko co mam zrobić z nowym wątkiem Fortyfikacje Gdańska?

Wykonane ....

Auf...

Post Napisane: 28 sie 2013, o 23:33 
Moderator

Już po emocjach pierwszego konkursu.

Proponuję nieśmiało:
1. Możemy sobie ustalić comiesięczne edycje konkursu, co jest uzależnione jedynie od zainteresowania uczestników forum.
2. Udział w konkursie jest bez wstępnych eliminacji.
3. Nie mogę zagwarantować "koła ratunkowego" o którym wspominał Master a "telefon do przyjaciela" każdy może wykonać.

Komplet zdjęć zaprezentuję z krótkim komentarzem w odpowiednim dziale (w wolnej chwili).

Auf... pozdrawia i gratuluje wygranej.

Post Napisane: 30 sie 2013, o 10:19 
Bratnia dusza

Już po emocjach pierwszego konkursu.

Proponuję nieśmiało:
1. Możemy sobie ustalić comiesięczne edycje konkursu, co jest uzależnione jedynie od zainteresowania uczestników forum.
2. Udział w konkursie jest bez wstępnych eliminacji.

Czy jeden konkurs w tygodniu nie jest lepszym rozwiązaniem?
Kto może sformułować następny zestaw pytań konkursowych?

Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop Wypowiedź dla Facebook

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 476 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Następna strona

Strona główna forum » Eksploracja » Fortyfikacje i obiekty militarne